Garaż – męska strefa w domowych zabudowaniach

brama2

Pomimo faktu, że urządzanie domu jest mocno kojarzony z zajęciem ponad wszelką wątpliwość kobiecym, istnieją różne strefy przeznaczone niemal jedynie dla mężczyzn, takie jak garaż czy piwnica. Omijane możliwie najszerszym łukiem przez panie, bywają najulubieńszym miejscem panów.
W tym wypadku rządzi charakterystyczny dla mężczyzn rodzaj porządku (albo jego brak), praktyczność i rodzaj pragmatyzmu. W zdecydowanie większym stopniu z góry już zakładamy, że garaż nie musi być piękny – ma po prostu pełnić jasno sprecyzowane funkcje i umożliwiać realizację wyznaczonych dla samych siebie zadań. Przeważnie staje się więc bezcennym przydomowym warsztatem lub składem niezbędnych narzędzi.
Kobiety często swój pobyt w garażu kończą na zaparkowaniu samochodu, po czym umykają ekspresowo do bardziej przyjaznych pomieszczeń, gdzie najzwyczajniej czują się lepiej. Inaczej cała sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, którzy potrafią spędzić w garażu każdy wolny moment. Szczęśliwi aktywni użytkownicy większego typu garażowych przestrzeni adaptują je niekiedy na użytek siłowni, a nawet miejsca męskich spotkań, wyposażone w telewizor, meble wypoczynkowe i lodówkę. Przestrzeń garażu pozwala na większą swobodę działania. Nawet jeżeli ubrudzimy podłogę czy ściany, nikt nie będzie wszczynał z tego powodu alarmu.
Panowie wiedzą również najlepiej, jak jak należy zaopatrzyć garaż, począwszy od najbardziej potrzebnych narzędzi, kończąc natomiast na bramach. I najczęściej są to trafne wybory, oparte przede wszystkim na podejściu typowo funkcjonalnym. Oczywiście sytuacja wybierania odpowiedniej garażowej bramy nie musi od razu znaczyć zarzucenia estetycznych wartości, a poza tym – brama powinna być integralnym aspektem w domowym otoczeniu, gdy już chodzi o dom jako całość. Wobec powyższego pomoc pań może się okazać w tym przypadku jednakże koniecznym elementem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>